Slniečko sa zobudilo

Slniečko sa zobudilo,

popreťahovalo kosti,

cez mrak hlávku vystrčilo,

zasmialo sa od radosti.

Vyleteli včielky vrtké,
motýle zas šantia v tráve,

lienka ponáhľa sa kdesi,

mravce slamku našli práve.

Obzerá sa slnko zlaté,

čo sa robí, čo sa deje?

Všade radosť z práce majú

a slniečko sa len smeje.

(Túto básničku mi recitovali moje deti, keď ešte chodili do škôlky 😀pre mňa je to príjemná spomienka.)

S jarou prichádza očista

A máme tu vytúženú jar. Prichádza nám čas čistenia. Už naše mamy a staré mamy čistili v tomto období svoje priestory. Slniečko prebúdza celú krajinu zo zimného spánku, všetko sa začína zelenať, stromy pučia, jarné kvietky rozkvitajú, aj zvieratká sú akési veselšie. Slnečné lúče nás hladia po lícach, a otvárajú nám srdiečka. Lepšie sa dýcha a núti nás k úsmevu. Po zime odkladáme hrubé bundy, čiapky, čižmy, šály a slnko nás vyzlieka do ľahších zvrškov.

Upracme si skrine a povymetajme všetky kúty v byte

V tomto období upratujeme aj svoje skrine. Tak, keď sa pustíte do výmeny svojho oblečenia, myslite na to, že ak vyhodíte zo skrine veci, ktoré už nenosíte, uvoľníte priestor novým možnostiam.

Mám skúsenosť, že ľudia sa ťažko zbavujú nenosených vecí a vôbec vecí, čo majú v byte. Určite nevedia, že pokiaľ sa ich nezbavia, neposunú sa ďalej v živote.

Vyhoďte všetko poškodené, pokazené, rozbité. Veci, ktoré už nepotrebujete, aj veci, ktoré vá
m daroval niekto, s kým sa už nestretávate. Všetko, čo ste už rok nevzali do rúk.

Nová energia v byte

Máme teraz v rodine obdobie smútku, opustil nás milovaný človek. Po jeho odchode som rozmýšľala, ako babke prevetrať byt a ako tam dostať novú energiu.

Rozhodla sa pre radikálnu zmenu. Darovala obývaciu stenu, všetko ostatn
é sme z izby vyhodili do kontajnerov. Dali sme sa do maľovania, zmena farby na stenách oživila miestnosť, úplne zmenila energiu izby. Nová plávajúca podlaha je krásne svetlá a usmieva sa na nás jasným úsmevom.

Použitú posteľ už nepotrebujeme, tak ju predsa nebudeme držať, aby tu zaberala priestor. Vieme, že už splnila svoj účel, nebudeme ju skladovať, aby nám blokovala novú energiu. Išla preč a s ňou aj všetky nosené a nenosené veci.

Zbavili sme sa aj staručkej sedačky, ktorá si pamätala ešte totalitné časy. Joj, keby vedela rozprávať, porozprávala by nám určite nejeden príbeh čo sa vtedy udial 😁A viete, že každá energia, čo sedačka zažila sa vtlačila do nej? Presne tak a nielen do sedačky.

Energiu má každá vec, preto si dajte pozor, čo si dávate do bytu, pozor na veci z druhej ruky. Nikdy neviete, kto vec používal, čo zažíval a aký mal život.

Naše čerstvo umyté – krištáľovo čisté okná vpúšťajú krásnu čistú energiu do bytu. Všetko je krásne čistučké, voňavučké.

Teda, keď sme všetko porobili, nové nahradilo staré – prišla nová energia. To bol účel. Viem, že teraz keď sa uvoľnil priestor, urobilo sa miesto pre nové veci a nové príležitosti. Teraz budeme čakať, aké nové zmeny sa udejú.

My máme jarnú očistu za sebou.

Prajem Vám krásne slnečné dni, aby ste aj Vy mali radosť s Vášho nového vyčisteného bytu.

Dajte sa s radosťou do čistenia.

Mirka ♡

PS: posledný článok mal veľký ohlas, ak ste ho ešte nečítali pozrite tu>>

E-book život ako na objednávku si môžete pozrieť tu>> . Obsahuje základné rady na presné určenie, a zharmonizovanie jednotlivých zón priestoru.

Mirka
Mojou vášňou je Feng Shui. Som expert na zmeny. Zmena v byte prináša zmeny v živote. Pomáham ľudom vytvoriť harmonické bývanie pre šťastie, zdravie, lásku a život plný energie. Môj príbeh si môžete prečítať tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.